Wycieczki do Jerozolima i Betlejem Samolotem z Hurghady


Wycieczki do Jerozolima i Betlejem Samolotem z Hurghady 

Dziś Jerozolima przyciąga pielgrzymów z całego świata, którzy modlą się pod Ścianą Płaczu, w meczecie Al-Aksa czy pod Bazyliką Grobu Świętego! Jerozolima jest najważniejszy ośrodek Ziemi Świętej. To miejsce kultu dla chrześcijan, wyznawców judaizmu, islamu i kilku mniejszych religii. To właśnie w Jerozolimie znajdowała się Arka Przymierza z kamiennymi tablicami z Dziesięciorgiem Przykazań, Jezus Chrystus głosił ewangelię i spoczął w Grobie Pańskim, a Mahomet wstąpił do siedmiu niebios. Tutaj pochodzenie, wiara i przekonania nie mają znaczenia. To miasto pokoju i cudów. Szczególnie wyjątkowa jest Wschodnia Jerozolima, której częścią jest Stare Miasto znajdujące się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Licznie przybywają tutaj pielgrzymki z całego świata.

Stare Miasto otoczone jest murami obronnymi, które mają długość 4,5 km i są wzmocnione 35 basztami oraz cytadelą. Obecnie otwartych jest siedem bram miejskich. W Dzielnicy Chrześcijańskiej znajduje się około 40 świętych miejsc chrześcijaństwa, z których najważniejszą jest Bazylika Grobu Świętego ? serce dzielnicy. Wokół niej wybudowano inne kościoły i klasztory. Dzielnica Muzułmańska stanowi gęsto zaludniony labirynt uliczek, na których znajdują się setki hałaśliwych straganów, typowych dla arabskiego Bliskiego Wschodu.

Jednak najważniejszą częścią tej dzielnicy jest Wzgórze Świątynne z Kopułą na Skale i meczetem Al-Aksa. Dzielnica Żydowska jest najbardziej zadbaną i najspokojniejszą dzielnicą Starego Miasta, w której znajdują się liczne synagogi oraz Ściana Płaczu. Natomiast Dzielnica Ormiańska jest dzielnicą kościołów i klasztorów odizolowanych od całego świata.

Program wycieczki do Jerozolima i Betlejem Samolotem z Hurghady 

Zbiórka w recepcji hotelu ok. 22:00. Wylot do Taby z międzynarodowego lotniska w Hurghadzie, a następnie przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat. Po śniadaniu zaczniemy naszą wędrówkę na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta. Następnie przeniesiemy się do Starego Miasta. Zobaczymy Ścianę Płaczu - centralny punkt Dzielnicy Żydowskiej. Przejdziemy przez Drogę Krzyżową prowadzącą przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską miasta, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego.
Transport na Górę Syjon. Na terenie wzgórza mieści się Wieczernik, gdzie miała mieć miejsce ostatnia wieczerza Jezusa z apostołami. W czasach krucjat krzyżowcy wznieśli na Syjonie symboliczny grobowiec króla Dawida, który gdy Ściana Płaczu znajdowała się pod kontrolą wrogiej Izraelowi Jordanii, był głównym celem żydowskich pielgrzymek.

Następnie jedziemy do Betlejem, tam będzie również czas na obiad (10 $) i zakupy pamiątek z Ziemi Świętej. W Betlejem zwiedzamy Bazylikę Narodzenia Chrystusa - jeden z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie. W drodze powrotnej zatrzymamy się na kąpiel nad Morzem Martwym, to jedyny tak zasolony zbiornik na ziemi. Możliwość zakupienia kosmetyków zawierających morskie minerały.
Przejazd do przejścia granicznego w Tabie. Lot do Hurghady, transfer do hotelu.
Cena zawiera: Wszystkie opłaty graniczne oraz bilety wstępu.
Cena nie zawiera: obiadu, napojów.
Prosimy zabrać: paszporty, strój kąpielowy, żel pod prysznic, ręcznik, wygodne obuwie 
Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci.

Cena. 260$ osoba 
Środa 
22.00
23.00