Wycieczki do Biały Kanion, Dahab i Blue Hole z Sharm Elsheikh


Wycieczki z Sharm Elsheikh na Safari do Białego Kanionu i Snurkowanie w Blue Hole w Dahabie

Kaniony są jednymi z najciekawszych miejsc nie tylko w samym Sharm, ale na całym Półwyspie Synaj. Bialy kanion charakteryzuje się niezwykłym kolorem skał i wyjątkową ciszą. Jego biel w kontraście z niebem robi niesamowite wrażenie. Przejście trwa około dwóch godzin, a kończy się w oazie Ain Khudra. Nalezy nie zapomnieć o wodzie I nakryciu głowy. Kolorowy Kanion jest trzecim co do wielkości kanionem na świecie. Tworzą go skały z piaskowca w odcieniach purpury, żółci, czerwieni, złota I fuksji. W niektórych miejscach skały sięgają 40 metrów wysokości.
Wycieczka ta sprawia ogromne wrażenie zwałcza dla osób aktywnych i lubiących spędzać czas w ruchu. Dzięki pomocy przewodników turyści maja okazję wślizgiwać się pomiędzy wąskie korytarze kanionu czy też schodzić po linie.


Wycieczki na Safari do Białego Kanionu i Snurkowanie w Blue Hole w Dahabie z Szarm Elszejk

Wyjazd z hotelu około godziny 6:30, podróż Jeepami do Białego Kanionu, zejście do kanionu przy pomocy lin na głębokość około 30 metrów z Przewodnikiem, spacer po Kanionie ok. 90min. wizyta w Oazie i Wiosce Beduińskiej około 30min. Ekstremalnie jazda jeepami po pustyni pomiędzy górami i dolinami około 40min, przejazd do dahab Czas na Snurkowanie ok.1.5H. Następnie przejażdżka na wielbłądzie, Obiad w Dahabie. Następnie Czas na Zakupy, gdzie można zakupić pamiątki z Dahabu. Powrót do Hotelu w Sharm El Sheikh ok.18.00.

Prosze zabrac: paszporty (wiza egipska nie jest wymagana) , suchy prowiant (breakfast box), który zamawiają Państwo w recepcji swojego hotelu w dniu poprzedzającym wycieczkę, Napoje, nakrycia głowy, wygodne obuwie, ręczniki, stroje kąpielowe, sprzęt do snorkelingu.

Dodatkowe Platne: Każdy uczestnik wycieczki uiszcza opłatę na rzecz Ministerstwa Ochrony Środowiska w kwocie 10$ od osoby. Opłata jest pobierana na wejść do Blue Hole.
sprzęt do snurkowania dodatkowo Platne maska 3$, płetwy 3$, kamizelka 3$.
Cena: 50$ od osoby dorosłej – Dzieci między 4 a 11 lat płacą 30$
Termin: Poniedziałek lub każdy inny dzień jesli sa 6 osób razem

Wyjazd: 6:00
Powrót: 18:00