Wycieczki do Góra Mojżesza i Klasztor Św. Katarzyny z Sharm Elsheikh


Wycieczki do Góra Mojżesza - Gora Synaji Klasztor Św. Katarzyny z Sharm Elsheikh Egipt

Wycieczka z Sharm Elsheikh na Górę Mojżesza, nazywana jest zamiennie Górą Synaj (2285 m n.p.m.). Jest to niesamowita wyprawa do miejsca tradycyjnie utożsamianego z biblijną górą Horeb, gdzie Mojżesz otrzymał Dziesięć Przykazań i zawarł przymierze z Bogiem. U stóp najwyższego szczytu półwyspu Synaj znajduje się Klasztor Św.Katarzyny - wznosi się ona na wysokość 2629 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Egiptu oraz Synaju. Tu znajdują się Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza. To najstarszy w Egipcie, nigdy nie zniszczony i działający nieprzerwanie od VI wieku klasztor. Na szczyt prowadzi biegnąca łagodnymi zakosami Ścieżka Wielbłądów - ostatnie 700 kamiennych schodów wykutych zostało ręcznie- są to Schody Pokutne i niegdyś pokonywano je boso.

Klasztor Świętej Katarzyny powszechnie znany jako - Santa Katarina , jej oficjalna nazwa to Święty Klasztor dla Boga zdeptany na górze Synaj, leży na półwyspie Synaj, u ujścia wąwozu u podnóża góry Synaj, w mieście Święta Katarzyna w Egipcie - Synaj Południowy. Klasztor prawosławny (część szerszego Wschodniego Kościoła prawosławnego) jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany w latach 548 i 565, klasztor jest jednym z najstarszych chrześcijańskich klasztorów działających na świecie. W okolicy klasztoru, znajduje się małe miasto wzrosłe z hoteli i basenów, zwane Miasto św. Katarzyny. Zgodnie z tradycją, Katarzyna z Aleksandrii była męczennikiem chrześcijańskim skazanym na śmierć na kole. Gdy to się nie udało, została ścięta. Zgodnie z tradycją, anioły wzięły ją i pozostawiły na górze Synaj. Około roku 800, mnisi z klasztoru na Synaju znaleźli resztki św. Katarzyny. Mimo, że klasztor jest powszechnie znany jako św. Katarzyny, pełna oficjalna nazwa klasztoru to Święty Klasztor Bóg zatłoczonych u góry Synaj. Klasztor stał się ulubionym miejscem pielgrzymek.


Program wycieczki do Góra Mojżesza - Gora Synaj i Klasztor Św. Katarzyny z Sharm Elsheikh Synaj

Zbiorka z Hotelu w Sharm Elsheikh ok.22.00, Jedziemy Busikiem ok.200 km, Bedziemy na miejscu ok.1.30 w Nocy, Po Pierwsze wędrówka na szczyt Góry Mojżesza (ok. 3 godz.) Podziwianie niesamowitego, zapierającego dech w piersiach wschodu słońca, po zejściu z góry (ok. 2,5 godz.) przerwa na śniadanie w kawiarni nieopodal klasztoru (suchy prowiant z hotelu) Zwiedzanie Klasztoru Św. Katarzyny " Studnia Mojżesza, Krzew Gorejący, Bazylika Przemienienia Pańskiego" z Polskim Przewodnikiem
powrót do hotelu w Sharm El Sheikh ok.11:00
Cena nie zawiera: śniadania oraz napojów.
Proszę zabrać: paszporty, ciepłe ubranie, wygodne obuwie, suchy prowiant.
Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana - dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci. Na ta wycieczkę nie potrzebują Państwo wizy. Wystarczy bezpłatna wiza (pieczątka) wydawana na lotnisku w Sharm El Sheikh Only Synai.
Wycieczka jest dostepna z Hoteli w Dahab dodatkowo oplata 10$ od osoba
Cena : 35$ osoba dorosła, dzieci od 4 do 11 lat18$
Termin Codziennie
Wyjazd

ok. 21:00

Powrót

ok. 12:00 (dnia następnego)