Góra Mojżesza i Klasztor św Katarzyny


Wycieczka na Górę Mojżesza, nazywana jest zamiennie Górą Synaj (2285 m n.p.m.). Jest to niesamowita wyprawa do miejsca tradycyjnie utożsamianego z biblijną górą Horeb, gdzie Mojżesz otrzymał Dziesięć Przykazań i zawarł przymierze z Bogiem. U stóp najwyższego szczytu półwyspu Synaj znajduje się Klasztor Św. Katarzyny-wznosi się ona na wysokość 2629 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Egiptu oraz Synaju. Tu znajdują się Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza. To najstarszy w Egipcie, nigdy nie zniszczony i działający nieprzerwanie od VI wieku klasztor. Na szczyt prowadzi biegnąca łagodnymi zakosami Ścieżka Wielbłądów- ostatnie 700 kamiennych schodów wykutych zostało ręcznie- są to Schody Pokutne i niegdyś pokonywano je boso.

Program

1. wędrówka na szczyt Góry Mojżesza (ok. 3 godz.) Podziwianie niesamowitego, zapierającego dech w piersiach wschodu słońca;

2. po zejściu z góry (ok. 2,5 godz.) przerwa na śniadanie w kawiarni nieopodal klasztoru (suchy prowiant z hotelu);

3. zwiedzanie Klasztoru Św. Katarzyny (Studnia Mojżesza, Krzew Gorejący, Bazylika Przemienienia Pańskiego);

4. powrót do hotelu w Sharm El Sheikh.

Cena nie zawiera: śniadania oraz napojów.

Proszę zabrać: paszporty, ciepłe ubranie, wygodne obuwie, suchy prowiant.

Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana - dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci. Na ta wycieczkę nie potrzebują Państwo wizy. Wystarczy bezpłatna wiza (pieczątka) wydawana na lotnisku w Sharm El Sheikh Only Synai.

Cena :

30$ osoba dorosła, dzieci 15$

Termin

sobota, środa

Wyjazd

ok. 20:00

Powrót

ok. 13:30 (dnia następnego)