Wycieczki do Klasztor św Katarzyny I Dahab Autokarem z Sharm Elsheikh


Wycieczki do Klasztor św Katarzyny i Dahab Autokarem z Sharm Elsheikh

Klasztor Świętej Katarzyny powszechnie znany jako: Santa Katarina, jej oficjalna nazwa to Święty Klasztor dla Boga zdeptany na górze Synaj, leży na półwyspie Synaj, u ujścia wąwozu u podnóża góry Synaj, w mieście Święta Katarzyna w Egipcie - Synaj Południowy.
Klasztor prawosławny (część szerszego Wschodniego Kościoła prawosławnego) jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany w latach 548 i 565, klasztor jest jednym z najstarszych chrześcijańskich klasztorów działających na świecie. W okolicy klasztoru, znajduje się małe miasto wzrosłe z hoteli i basenów, zwane Miasto św. Katarzyny. Zgodnie z tradycją, Katarzyna z Aleksandrii była męczennikiem chrześcijańskim skazanym na śmierć na kole. Gdy to się nie udało, została ścięta. Zgodnie z tradycją, anioły wzięły ją i pozostawiły na górze Synaj. Około roku 800, mnisi z klasztoru na Synaju znaleźli resztki św. Katarzyny. Mimo, że klasztor jest powszechnie znany jako św. Katarzyny, pełna oficjalna nazwa klasztoru to Święty Klasztor Bóg zatłoczonych u góry Synaj. Klasztor stał się ulubionym miejscem pielgrzymek.


Program wycieczki do Klasztor św Katarzyny i Dahab Autokarem z Sharm Elsheikh

Wyjazd autokarem z  Hotelu z Sharm El Sheikh do Klasztoru św.Katarzyny, zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny ok. 1,5h "Studnia Mojżesza, Krzew Gorejący, Bazylika Przemienienia Pańskiego", wizyta w Dahabie. obiad w restauracji nad Morzem Czerwonym w Dahabie (obiad jest w cenie, a napoje dodatkowo płatne) wolny czas (spacer na rynek i zakupy). powrót do hotelu.
Cena zawiera: obiad i bilet do Klasztoru
Cena nie zawiera: napoje.
Proszę zabrać: paszporty, nie potrzebna wiza egipska , wygodne obuwie, suchy prowiant i woda.
Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci.

Cena :

dla dorosłych 35$ dla dzieci 18$

Termin

codziennie

Wyjazd

07:30 rano

Powrót

ok. 17:00