KLASZTOR ŚWIĘTEJ KATARZYNY


Klasztor Świętej Katarzyny powszechnie znany jako: Santa Katarina, jej oficjalna nazwa to Święty Klasztor dla Boga zdeptany na górze Synaj, leży na półwyspie Synaj, u ujścia wąwozu u podnóża góry Synaj, w mieście Święta Katarzyna w Egipcie - Synaj Południowy.

Klasztor prawosławny (część szerszego Wschodniego Kościoła prawosławnego) jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zbudowany w latach 548 i 565, klasztor jest jednym z najstarszych chrześcijańskich klasztorów działających na świecie. W okolicy klasztoru, znajduje się małe miasto wzrosłe z hoteli i basenów, zwane Miasto św. Katarzyny.

Zgodnie z tradycją, Katarzyna z Aleksandrii była męczennikiem chrześcijańskim skazanym na śmierć na kole. Gdy to się nie udało, została ścięta. Zgodnie z tradycją, anioły wzięły ją i pozostawiły na górze Synaj. Około roku 800, mnisi z klasztoru na Synaju znaleźli resztki św. Katarzyny.

Mimo, że klasztor jest powszechnie znany jako św. Katarzyny, pełna oficjalna nazwa klasztoru to Święty Klasztor Bóg zatłoczonych u góry Synaj.

Klasztor stał się ulubionym miejscem pielgrzymek.

PROGRAM

1. wyjazd autokarem z Sharm El Sheikh do Klasztoru św.Katarzyny,

2. zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny ok. 1,5h (Studnia Mojżesza, Krzew Gorejący, Bazylika Przemienienia Pańskiego),

3. wizyta w Dahabie.

4. obiad w restauracji nad Morzem Czerwonym w Dahabie (obiad jest w cenie, a napoje dodatkowo płatne)

5. wolny czas (spacer na rynek i zakupy).

6. powrót do hotelu.

Cena zawiera: obiad i bilet do Klasztoru

Cena nie zawiera: napoje.

Proszę zabrać: paszporty, nie potrzebna wiza egipska , wygodne obuwie, suchy prowiant i woda.

Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci.

Cena :

dla dorosłych 30$ dla dzieci 15$

Termin

codziennie

Wyjazd

07:30 rano

Powrót

ok. 17:00