RAS MOHAMMED AUTOKAREM


Ras Mohammed to park narodowy w Egipcie, na południowym krańcu Półwyspu Synaj, nad brzegiem Zatoki Suez na zachodzie i Zatoki Akaba od wschodu.

Półwysep Synaj, gdy powrócił do Egiptu, Ras Muhammad został zgłoszony do ochrony przed połowami i innymi działaniami człowieka.

Niektóre z metod połowu, takie jak przy użyciu dynamitu i noży miały również wpływ na rafę koralową i populację ryb.

W 1983 roku Agencja ds Egipski Środowiska (EOG) ustanowiła obszar jako rezerwat morski na rzecz ochrony przyrody morskiej i naziemnej.

Park został również ustanowiony w celu ochrony przed bezładną zabudową miejską z Szarm el-Szejk.

Nazwa rezerwatu oznacza dosłownie "Głowa Muhammada", gdzie "głowa" w tym przypadku oznacza "cypel". Jest takie powiedzenie że nazwa powstała, ponieważ widok z boku konturu urwiska wygląda jak profil twarzy brodatego mężczyzny, gdzie poziome warstwy ukazują nos i brodaty podbródek.

Ras Mohammed to jeden z piękniejszych Parków Narodowych na terenie Egiptu.

Rafa koralowa, typów obramowują i hermatypic, istnieje wzdłuż wybrzeża wokół Ras Mohammad blisko linii brzegowej.

Ponad 220 gatunków koralowców znajdują się w obszarze Ras Mohammad, 125 z nich miękkie korale. Rafy koralowe znajdują się od 50 do 100 cm pod powierzchnią morza, a oni mają szerokość od 30 do 50 m, w większości miejsc. Choć w niektórych miejscach na zachodnim wybrzeżu, rafa koralowa jest 8 do 9 km szerokości .

Obszar ten jest domem dla ponad 1000 gatunków ryb, 40 gatunków ryb gwiazdy, 25 gatunków jeżowców, ponad 100 gatunków mięczaków i 150 gatunków skorupiaków.

Między innymi, żółwie morskie, takie jak żółw zielony (Chelonia mydas) i szylkretowy (Eretmochelys imbricata) pojawiają się regularnie w Ras Mohammad

PROGRAM

1. ok. 3h na plaży (snurkowanie w Ras Mohammed).

2. spacer po lasach namorzynowych, Magiczne Jezioro.

3. punkt widokowy.

Cena zawiera wstęp do Parku Narodowego Ras Mohammed

Cena nie zawiera: napojów i sprzet do snurkowania

Proszę zabrać: paszporty, strój kąpielowy, żel pod prysznic, ręcznik, wygodne obuwie.,suchy prowiant i sprzęt do snurkowania

Uwaga: potrzebna wiza egipska-25$.

Cena :

dla drosłych 20$ cena dla dzieci 10$

Termin

codziennie

Wyjazd

ok. 09:00

Powrót

ok. 14:00