SUPER SAFARI ( Św.Katarzyny + Kanion+ Dahab )


Wyjazd z hotelu jeepami do Klasztoru św. Katarzyny - zwiedzanie Klasztoru, Studni Mojżesza, Krzewu Gorejącego oraz Bazyliki Przemienienia Pańskiego.

Klasztor Świętej Katarzyny to najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich. Znajduje się w wąskiej dolinie u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor należy do prawosławnych Greków. Na terenie klasztoru znajduje się gorejący krzew i studnia Mojżesza.

Klasztor świętej Katarzyny jest najstarszym ciągle działającym na świecie. Położony u stóp góry Synaj, zbudowany został w miejscu, gdzie według Księgi Wyjścia Bóg miał objawić się Mojżeszowi pod postacią gorejącego krzewu. Krzew ten do dziś ma rosnąć na dziedzińcu klasztoru. Patronką klasztoru jest męczennica z Aleksandrii, zamordowana w 300 r. Według tradycji anioły przeniosły jej ciało na pobliską górę, także nazwanej jej imieniem (to najwyższy, sięgający 2629 m szczyt w Egipcie). Co ciekawe, na terenie monastyru znajduje się także meczet z X w., służący Beduinom pracującym i ochraniającym klasztor. Klasztor jest otwarty codziennie, oprócz piątków, niedziel i świąt, przez kilka godzin przed południem.

Kaniony są jednymi z naciekawszych miejsc nie tylko w samym Sharm, ale na całym Półwyspie Synaj.

Bialy kanion charakteryzuje się niezwykłym kolorem skał i wyjątkową ciszą. Jego biel w kontraście z niebem robi niesamowite wrażenie. Przejście trwa około dwóch godzin, a kończy się w oazie Ain Khudra. Nalezy nie zapomnieć o wodzie I nakryciu głowy.

Kolorowy Kanion jest trzecim co do wielkości kanionem na świecie. Tworzą go skały z piaskowca w odcieniach purpury, żółci, czerwieni, złota I fuksji. W niektórych miejscach skały sięgają 40 metrów wysokości.

Wycieczka ta sprawia ogromne wrażenie zwałcza dla osób aktywnych i lubiących spędzać czas w ruchu. Dzięki pomocy przewodników turyści maja okazję wślizgiwać się pomiędzy wąskie korytarze kanionu czy też schodzić po linie.

Program:

1. wyjazd z hotelu jeepami do Klasztoru św. Katarzyny zwiedzanie Klasztoru, Studni Mojżesza, Krzewu Gorejącego oraz Bazyliki Przemienienia Pańskiego

2. przejazd do Kolorowego Kanionu, półtoragodzinne atrakcje

3. obiad w Dahab, w restauracji nad morzem (napoje dodatkowo płatne)

4. czas wolny w Dahab spacer zakupy

5. powrót do hotelu

Cena zawiera: obiad i bilet do klasztoru

Cena nie zawiera: napoje

Prosimy zabrać: paszporty (nie potrzebna wiza egipska), wygodne obuwie, suchy prowiant, nakrycie głowy.

Należy pamiętać: w miejscach Świętych obowiązuje odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana - dotyczy kobiet, mężczyzn i dzieci.

Cena 50$

osoba dorosła 25$ dzieci

Termin

codziennie

Wyjazd

7:30

Powrót

ok.18:00