Morze Czerwone - Egipt Wakacje

Coraz więcej osób przyjeżdża do Egiptu dla innych skarbów oprócz tych najbardziej znanych czyli piramid, faraonów i cudownej całorocznej pogody.

Skarby o których mówię to rafy koralowe i ryby Morza Czerwonego. Jest to jedna z najpiękniejszych raf koralowych ustępując jedynie Wielkiej Rafie Koralowej w Australii.

 

Morze Czerwone łączy Morze Śródziemnomorskie i Ocean Indyjski, ma długość 2350 km. Do kraju faraonów należy 800 km pasa Morza Czerwonego od granicy z Izraelem po Sudan.

Wspomniane rafy koralowe zaczynają się w dosyć płytkiej wodzie sięgającej dorosłej osobie do ramion. Istnieje wiele miejsc do nurkowania i snurkowania bezpośrednio połączonych z hotelami. Dzięki temu możemy cieszyć kolorowym światem podwodnym od ręki.

Temperatury powietrza i wody sprawiają że można tu nurkować cały rok. Jest tu co nurkować, można podziwiać ponad 1200 gatunków ryb, 200 gatunków koralowców, delfiny czy żółwie morskie.

Rafy koralowe położone dalej są dostępne za pomocą łodzi motorowych lub luksusowymi jachtami. Wtedy wypływamy na cały dzień i zatrzymujemy się przy najpiękniejszych rafach.

Prawo egipskie chroni swoje zasoby w Morzu, istnieje bezwzględny zakaz wywożenia najmniejszych fragmentów raf koralowych czy muszli. Gdyby ktoś chciał wywieźć takie skarby grozi to dużymi karami finansowymi.

 

Snorkeling, który to najprostsza forma eksploracji życia podwodnego. Jedyne co potrzebujemy to okulary i rurkę ewentualnie płetwy. Pływając po powierzchni wody mamy wrażenie unoszenia w powietrzu można podziwiać świat na niewielkiej głębokości.

Dla fanów bardziej ekstremalnych wrażeń podwodnych polecam intro diving czyli nurkowanie głębinowe z instruktorem. Nurkować może każdy kto skończył 8 lat. Nie ma potrzeby posiadania drogiego sprzętu do nurkowania, ponieważ przy hotelach funkcjonują centra nurkowe gdzie można go wypożyczyć. Często warto zapłacić więcej za wycieczkę i mieć gwarancję lepszej jakości sprzętu zważając na nasze bezpieczeństwo, Oferujemy wycieczki nurkowanie w calym Egiptu, Hurghada , Sharm El Sheik i Marsa Alam

Każdy kto zdecyduje się na nurkowanie głębinowe, wskakuje do wody i nurkuje na głębokość 6-8 metrów. Cały czas jesteśmy pod opieką instruktora który pokazuje nam najpiękniejsze fragmenty tego wspaniałego życia podwodnego.

Add comment