LUKSOR SAMOLOTEM Z SHARM EL SHEIKH


Luksor jest jednym najpopularniejszych wśród turystów miast Egiptu. Często nazywany jest Miastem Słońca lub największym muzeum świata na wolnym powietrzu - ze względu na ruiny kompleksu świątyń w Karnaku, Świątynię Luksorską oraz niezliczoną liczbę starożytnych posągów, świątyń i krypt (m.in. Dolinę Królow) na zachodnim brzegu Nilu.

PROGRAM

1. Wyjazd na lotnisko w Sharm el Sheikh, przelot do Luksoru.

2. Zwiedzanie rozpoczynamy od Kolosów Memnona posągi przedstawiające faraona Amenhotepa III zasiadającego na tronie.

3. Następnie udamy się do Doliny Królow - miejsca spoczynku faraonów, Królów Egiptu. Program obejmuje wejście do trzech grobowców (zwiedzanie grobu Tutenchamona dodatkowo płatne).

4. Kolejnym punktem programu jest wizyta w fabryce produkującej alabaster. Przejście do Świątyni Hatszepsut.

5. Następnie udamy się na obiad do restauracji na łodzi (napoje płatne dodatkowo).

6. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w kompleksie świątyń w Karnaku. Wielka Świątynia Amona w Karnaku jest największym obiektem sakralnym w całym Egipcie. Budynek wydaje się nie mieć końca. Świątynia została zbudowana w ciągu wieków i nie była dziełem jednego, ale wielu faraonów. Do kompleksu świątynnego należy także święta sadzawka. Przy niej za czasów Amenhotepa postawiony został pomnik wielkiego skarabeusza.

7. Powrót do Sharm.

Cena obejmuje: transfer na lotnisko, bilety lotnicze, , obiad bez napojów, wejście do świątyni Hatszepsut, Karnak i Doliny Królów.

Prosimy zabrać: paszporty z wizą egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie.

Cena : 190$

osoba dorosła 180$ dziecko

Termin

wtorek, sobota

Wyjazd

ok. 5:00

Powrót

ok. 22:00