Dandara+ Zachodni Luksor + Abydos


NOWOŚĆ Nowość na rynku turystycznym!

Dandara+ Zachodni Luksor + Abydos

(wycieczka dwudniowa)

Wycieczka prywatna! Jako jedyna firma obsługujemy tą wycieczkę dla Polaków z

polskojęzycznym przewodnikiem!

Dostosowujemy termin do potrzeb naszych klientów!

Program:

Dzień I - Luksor

Wczesnym rankiem ? ok. 5:00 wyjazd z Hurghady do Luksoru. Postój w górach Atbaj (ok. 30 minut). Ok. godziny 11.00 dojazd do Luksoru.

Wycieczkę rozpoczyna zwiedzanie Kolosów Memnona, a następnie kompleks grobowy - Medinet Habu oraz letni pałac Ramzesa III. Charakterystycznymi elementami dla tych zabytków są doskonale zachowane kolorowe reliefy oraz liczne przejścia, kapliczki, dziedzińce.

Następnie przejazd do Doliny Królów. Okazja to zobaczenia wnętrza 3 grobowców: synów Ramzesa III oraz grobowiec królowej Titii.

W programie także wizyta w świątyni Ramzesa II. Będzie to doskonała okazja, by na własne oczy zobaczyć największy posag Ramzesa II, a także bogato zdobione ściany obrazujące życie starożytnym Egipcie.

Obiad w formie szwedzkiego stołu (napoje dodatkowo płatne).

Po obiedzie rejs łodzią motorową na wschodni brzeg Luksoru.

Podziwianie panoramy świątyni Luksorskiej.

Zakwaterowanie w 4 **** hotelu. Kolacja.

Dla chętnych (dodatkowo płatna) przejażdżka dorożkami po Luksorze. Możliwość przyjrzenia się aktywnemu, nocnemu życiu mieszkańców, orientalnym bazarom, a co najważniejsze ? jest to idealny moment aby poczuć magię tego wspaniałego miasta.

Dzień II - Dendera + Abydos

Po śniadaniu oraz wymeldowaniu się przejazd do Dandary.

O 11.00 dojazd do Dandary.

W programie m.in. wizyta w kompleksie świątynnym. Okazja do podziwiania świątyni Hathor, Izydy, Mammisi, Nektanebo, Nerona oraz cudownej kolorowej Sali hypostylowej.

Świątynia bogini Hathor jest to najlepiej zachowana świątynia słynąca z Zodiaku z Dendery , świątynie Izydy, Mammisi Nektanebo, Nerona oraz niesamowitą kolorową salę hypostylową z kapitelami hatoryckimi.

Następnie przejazd do Abydos, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie cmentarza na którym odkryto grób Króla Skorpiona wraz z dobrze zachowanym pismem hieroglificznym.

W planie także wizyta w Świątyni, która poświęcona była 7 bóstwom, m in. Ozyrysowi, Horusowi, Izydzie.

Wycieczka ta jest bardzo bogata w informacje o historii oraz władcach starożytnego Egiptu! Powrót do Hurghady.

Prosimy zabrać: paszporty, wygodne obuwie oraz nakrycie głowy.

Uwaga: Opuszczając Luksor każdy z Państwa otrzyma zapakowany obiad, ze względu na brak restauracji podczas naszej wycieczki po Dandarze.


......................................................................................................................................................................................................


Marzysz o atrakcjach ?  Warto zwiedzac Luksor kiedy jestes w Hurgadzie , jest blisko i warto do zwiedzania , Rowniez Polecamy wycieczki do Kairu i Piramidy 


Możecie Państwo wybrać spośród wielu fantastycznych wycieczek fakultatywnych po Egipcie : Wycieczki z Hurgady ,  Wycieczki z Sharm El Sheikh Wycieczki z Marsa Alam Z polskim przewodnikiem.


Kup wczasy last minut i spędź swoje wakacje z 3mtours

Tanie wycieczki z Egiptu i niezapomniana zabawa !

Aby zasięgnąć więcej informacji o Wycieczki z HurgadyNapiszcie do Nas i odzywamy z wiecej szczegolow

Cena :

95$/ osoba

Minimalna liczba uczestników:

6 osób

Wyjazd :

Powrót