Wycieczka do Kair i Alexandria


Aleksandria została wybrana na Stolicę Turystyki Arabskiej 2010 dzięki swojej niezwykle

bogatej historii !!

Mówi się, że jest najpiękniejszym egipskim miastem !!

Program:

Dzień 1. Kair i Piramidy (czas podróży ok. 6 godzin)

Wyjazd z hotelu (ok. 1 w nocy) podróż do Kairu.

Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Dla chętnych wejście do Sali Mumii Królewskich - dodatkowo płatne 300LE.

Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (dla chętnych dodatkowo płatny 10$ ).

Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).

Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks (dla osób chętnych wstęp do wnętrza piramidy Cheopsa dodatkowo płatny 300LE/os.).

Wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzien 2. Aleksandria

Wczesne śniadanie. Wyjazd autokarem do Aleksandrii o godz. 8:00 Naszą wycieczkę zaczniemy od Ogrodów Montaza , gdzie znajduje się Pałac króla Faruka. Możliwość zobaczenia pałacu z zewnątrz.

Następnie udamy się na plażę Montaza - tam ok. 1 godziny czasu wolnego. Możliwość zażycia kąpieli w Morzu Śródziemnym, spacery w okolicy pałacu, czas na zdjęcia.

Przejazd główną promenadą Aleksandrii na panoramę Biblioteki Aleksandryjskiej - tutaj czas wolny na sfotografowanie biblioteki i przejazd do twierdzy Kajt Bej , która kiedyś była podstawą słynnej Latarni na Faros.

Zwiedzanie twierdzy dla chętnych (dodatkowa oplata), następnie przejazd na obiad do restauracji w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).

Powrót do Hurghady.

Prosimy zabrać : paszporty z wizą egipską, wygodne obuwie, ciepłą odzież, strój kąpielowy.

Cena nie obejmuje: biletów do wnętrza piramidy, twierdzy Kajt Bej w Aleksandrii oraz napojów.


............................................................................................................................................................................................................


Marzysz o atrakcjach ?  Warto zwiedzac Luksor kiedy jestes w Hurgadzie , jest blisko i warto do zwiedzania , Rowniez Polecamy wycieczki do Kairu i Piramidy ( 1 Dzien )


Możecie Państwo wybrać spośród wielu fantastycznych wycieczek fakultatywnych po Egipcie : Wycieczki z Hurgady ,  Wycieczki z Sharm El Sheikh Wycieczki z Marsa Alam Z polskim przewodnikiem.


Kup wczasy last minut i spędź swoje wakacje z 3mtours

Tanie wycieczki z Egiptu i niezapomniana zabawa !

Aby zasięgnąć więcej informacji o Wycieczki z HurgadyNapiszcie do Nas i odzywamy z wiecej szczegolow

Cena :

135$

Termin

poniedziałek , sroda

Wyjazd :

ok. 1:00

Powrót

wtorek ok. 22:00