Wycieczka do Kairu z Sharm El Sheikh - Piramid, Sfinks i Muzeum Egipskie Szarm Elszejk


Wycieczka do Kairu z Sharm El Sheikh - Piramid, Sfinks i Muzeum Egipskie z Szarm Elszejk

Kair - jest jedną z najbardziej zaskakujących stolic świata. W tym mieście znajduje się wiele niesamowitych budowli oraz pięknych meczetów i kościołów. Jedną z największych atrakcji jest najdłuższa rzeka świata - Nil. Płynąc tą rzeką możemy zaobserwować Cairo Tower Wieża Kairska wybudowaną przez prezydenta Nasera. Będąc w tym mieście koniecznie musisz odwiedzić najstarsze muzeum na świecie, które kryje ponad 120 tys. eksponatów. Wędrując po tym obiekcie z minuty na minutę odkrywasz tajemnice, które przyniósł nam starożytny Egipt. Bez wątpienia główną atrakcją tego kraju są piramidy i sfinks w Gizie. Piramidy to jeden z siedmiu cudów świata i są najstarszą budowlą wykonaną z kamienia. Ten obraz najdłużej zapisuje się w naszej pamięci.
Giza - Płaskowyż Giza jest północnym przedłużeniem nekropolii Memfis, położonym na zachodnim brzegu Nilu. Giza w dzisiejszych czasach jest częścią współczesnego Kairu. Podczas zwiedzania piramid w Gizie sporym zaskoczeniem jest moment, kiedy odwracamy się i widzimy drapacze chmur, wyrastające z Kairskich, bogatych dzielnic. Najbardziej znane Pomniki w Gizie Piramida Cheopsa - Piramida Cheopsa znana jest jako ogromna struktura.  Imponuje i zachwyca od czasów starożytnych i jest tylko jednym z pierwszych siedmiu cudów świata, które nadal istnieją.

Program Wycieczki do kairu z Sharm Elsheikh - Piramidy, Sfinksa i Muzeum Egipskie

Przejazd z Szarm elszejk do Kairu Autokarem okolo 460 km , Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (rejs dla chętnych dodatkowo płatny 10$). Następnie lunch w restauracji w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).
Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks . Na sam koniec wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu, gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.
Proszę zabrać: paszporty z wizą Egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie.

Oferujemy wycieczki szyte na miarę, czyli dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, dzięki czemu nasi klienci sami mogą zaplanować swoją wycieczkę oraz to, co chcą zobaczyć.
Prywatny Kair - Możliwość zwiedzenia : Piramida Dżesera, Piramida Schodkowa i cały jej kompleks w Sakkarze. Piramidy Snofru, Piramida Łamana i Czerwona Piramida w Dahshur.
Muzeum Islamskie: najciekawsze islamskie eksponaty. Muzeum Koptyjskie: zwiedzamy i oglądamy najstarsze i najpiękniejsze eksponaty od czas koptyjskich w Egipcie.
Wieża Kairska: najwyższa wieża w Egipcie. Panorama na cały Kair, Nil, piramidy.  Cytadela Saladyna: Możliwość zwiedzania meczetu Muhammad Alego oraz jego pałaców.


Cena :

dla dorosłych 55$ dla dzieci 28$

Termin Codziennie
Wyjazd

ok. 1.00

Powrót

ok. 22.00