Kair Z Sharm


Kair - jest jedną z najbardziej zaskakujących stolic świata. W tym mieście znajduje się wiele niesamowitych budowli oraz pięknych meczetów i kościołów. Jedną z największych atrakcji jest najdłuższa rzeka świata - Nil. Płynąc tą rzeką możemy zaobserwować Cairo Tower wybudowaną przez prezydenta Nasera. Będąc w tym mieście koniecznie musisz odwiedzić najstarsze muzeum na świecie, które kryje ponad 120 tys. eksponatów. Wędrując po tym obiekcie z minuty na minutę odkrywasz tajemnice, które przyniósł nam starożytny Egipt. Bez wątpienia główną atrakcją tego kraju są piramidy i sfinks w Gizie. Piramidy to jeden z siedmiu cudów świata i są najstarszą budowlą wykonaną z kamienia. Ten obraz najdłużej zapisuje się w naszej pamięci.

Program

1. Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Wejście do Sali Mumii Królewskich - dodatkowo płatne 200LE .

2. Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (dodatkowo płatny 10$)

3. Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne)

4. Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks (wstęp do wnętrza piramidy Cheopsa dodatkowo płatny 200LE/os)

5. Na sam koniec wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu, gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu

Proszę zabrać: paszporty z wizą egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie, suchy prowiant + woda,

Należy pamiętać: na ta wycieczkę wymagana jest wiza egipska (25$), która należy zakupić po przylocie na lotnisku w Sharm El Sheikh

Cena :

dla dorosłych 65$ dla dzieci 35$

Termin

sobota, środa i piątek 

Wyjazd

ok. 23.00

Powrót

ok. 21.00 (dnia następnego)