Wycieczki do kairu z Marsa Alam - Piramidy, Sfinksa i Muzeum Egipskie


Wycieczki do kairu i Piramid z Marsa Alam Egipt

Kair - jest stolicą Egiptu i jednym z największych miast zarówno w Afryce, jak i na Bliskim Wschodzie, jest to również 13 największe miasto na świecie. Kair to miasto starożytnych budowli, bogatych islamskich świątyń i kolorowych bazarów. Piękna XIX - wieczna architektura europejska tworzy scenerię dla typowo wschodniego życia ulicy. Sercem nowoczesnego miasta jest centrum z piękną architekturą. W tej części znajdziemy wyjątkowe Muzeum Egiptu, które koniecznie trzeba odwiedzić , Muzeum Egipskie powinno być priorytetem na liście rzeczy do zobaczenia podczas wizyty w Kairze. Zajmie nam co najmniej tydzień, aby zobaczyć wszystkie treści muzeum, ale krótka wizyta może przynajmniej oddać spojrzenie na największe na świecie repozytorium o ilości ponad 120.000 starożytnych zabytków egipskich.

Kair pełen jest atrakcji. Jedną z nich jest chrześcijańska dzielnica Koptyjska, której ozdobą jest Zawieszony Kościół i synagoga Ben Ezry, gdzie znajdują się zwoje z tekstem Starego Testamentu. Współistnienie typowo islamskiej architektury z okazałymi meczetami, starożytnych budowli i nowoczesnych drapaczy chmur sprawia, że jest to jedna z najbardziej zaskakujących stolic świata.

Giza - Płaskowyż Giza jest północnym przedłużeniem nekropolii Memfis, położonym na zachodnim brzegu Nilu. Giza w dzisiejszych czasach jest częścią współczesnego Kairu. Podczas zwiedzania piramid w Gizie sporym zaskoczeniem jest moment, kiedy odwracamy się i widzimy drapacze chmur, wyrastające z Kairskich, bogatych dzielnic.

Najbardziej znane Pomniki w Gizie Piramida Cheopsa - Piramida Cheopsa znana jest jako ogromna struktura.  Imponuje i zachwyca od czasów starożytnych i jest tylko jednym z pierwszych siedmiu cudów świata, które nadal istnieją.

Program Wycieczki do kairu z Marsa Alam - Piramidy, Sfinksa i Muzeum Egipskie

Przejazd Busikiem z Hotelu w Marsa alam do Hurghada ok.270 km, Przejazd z Hurghady do Kairu Autokarem okolo 450 km, Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (rejs dla chętnych dodatkowo płatny 10$). Następnie lunch w restauracji w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).
Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks . Na sam koniec wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu, gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.
Proszę zabrać: paszporty z wizą egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie.

Oferujemy wycieczki szyte na miarę, czyli dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, dzięki czemu nasi klienci sami mogą zaplanować swoją wycieczkę oraz to, co chcą zobaczyć.
Prywatny Kair - Możliwość zwiedzenia : Piramida Dżesera, Piramida Schodkowa i cały jej kompleks w Sakkarze. Piramidy Snofru, Piramida Łamana i Czerwona Piramida w Dahshur.
Muzeum Islamskie: najciekawsze islamskie eksponaty. Muzeum Koptyjskie: zwiedzamy i oglądamy najstarsze i najpiękniejsze eksponaty od czas koptyjskich w Egipcie.
Wieża Kairska: najwyższa wieża w Egipcie. Panorama na cały Kair, Nil, piramidy.  Cytadela Saladyna: Możliwość zwiedzania meczetu Muhammad Alego oraz jego pałaców.


Cena 80$ osoba dorosła, dziecko w wieku 4-12 lat 40$, dziecko poniżej 4 lat gratis

Termin: Codziennie oprócz Piątek 
23.00
23.00