Muzeum Koptyjskie w Kairze

Muzeum Koptyjskie
Koptyjskie Muzeum jest pięknym muzeum w samym sercu "starego Kairu", tradycyjnie Koptyjskie miasto dzielnicy chrześcijańskiej. Znajduje się na terenie starożytnego Babilonu, Rzymskie miasto - twierdza, która była najwcześniejszą częścią Kairu. Muzeum znajduje się w pobliżu Mar Girgis (St George) stacji metra.
Muzeum zostało założone w 1910 roku przez Morkos Smeika Pasha w celu zapewnienia domu dla wielu obiektów, które zostały rozrzucone wokół Egiptu w różnych klasztorach oraz zapewnienia środków śledzenia historii chrześcijańskiej Egiptu. Jak również budynków muzealnych znajdują się ogrody i dziedzińce, a  teren jest otoczony starymi koptyjskimi kościołami. Istnieje sześć kościołów, niektóre z ich pochodzenia, jak już w 5 wieku naszej ery, w tym "Wiszący Kościół" Matki Boskiej i kościół św Sergiusza (patrz stary Kair).
Muzeum Koptyjskie jest cichym i spokojnym miejscem, a jego przestronny budynek jest wyłożony mozaiką i ozdobiony starymi ekranami mushrabiya. Mieści się w nim bogaty zbiór przedmiotów z ery chrześcijańskiej (AD 300-1000), który związane są ze starożytnymi egipskimi okazami aż do islamskiego podboju kraju. Artefakty na wyświetlaczu pokazują okres historii Egiptu, który jest często pomijany, a oni pokazują, jak artystyczny rozwój Koptów wpłynęło na faraonów, kulturę grecko-rzymską i islamską. Muzeum zostało odnowione w 1980 roku dwa nowe załączniki z oryginalnymi przejściami, domy, kolekcja 16000 artefaktów ułożonych w porządku chronologicznym za pomocą dwunastu odcinków.
1 Koptyjski Krzyż w kształcie Ankh
2 Koptyjski fresk przedstawiający Chrystusa 
3 Instrument muzyczny używany w rytuale koptyjskim
Tam są piękne przykłady tkanin, i tkanych ikon ze skomplikowanych wzorów w tematyce religijnej. Są też drobne przykłady kamienia, ceramiki i wyrobów z drewna, w tym rzeźba o nazwie "Petycja szczurów, w którym trzy szczury wywiesiły białą flagę przed kotem. Eksponaty obejmują orła z brązu znalezionego w rzymskiej twierdzy Babilon.

Add comment