KAIR SAMOLOTEM Z SHARM


Kair to stolica i największe miasto Egiptu (214 km, liczba ludności 23 miliony stałych mieszkańców. Nie ma dokładnych danych na temat liczby ludności Kairu. Powodem tego są m.in. ciągłe wędrówki mieszkańców. Szacuje się, że codziennie przybywa tu tysiąc nowych mieszkańców. Ponad 2 mln osób mieszka w tzw. Mieście umarłych.

Kair nazywany jest "Miastem tysiąca minaretów". Strzeliste minarety górują nad całym miastem, a najstarsze i najpiękniejsze znajdują się w samym sercu islamskiego Kairu.

Meczety budowane są blisko siebie, aby każdy muzułmanin zawsze był w zasięgu dochodzącego z minaretów nawoływania na modlitwę. To największy ośrodek świata islamskiego.

Najstarszą częścią jest Stary Kair - pełen zabytków rzymskich i wczesnochrześcijańskich.

Najwspanialszy jest jednak Kair muzułmański z licznymi meczetami, minaretami oraz starożytnymi budowlami, piramidami i Sfinksem.

PROGRAM

1. Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Wejście do Sali Mumii Królewskich - dodatkowo płatne 200LE.

2. Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (dodatkowo płatny 10$ ) .

3. Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne)

4. Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks (wstęp do wnętrza piramidy Cheopsa dodatkowo płatny 200LE/os.).

Cena : 190$

osoba dorosła 170$ dziecko

Termin

środa, czwartek

Wyjazd

ok. 5:00

Powrót

ok. 22:00