Khan el-Khalili i Stary Kair

Khan el-KhaliliNie pomnik - ale to świetny sposób na spędzenie wspaniałego wieczoru przeglądaniu lub zakupie w setkach sklepów i straganów, które sprzedają wszystko, co można sobie wyobrazić. Oryginalny budynek z tego słynnego bazaru został zbudowany w 1382 roku przez Amir Garkas el-Khalili, a później stał caravanserai (zajazd), w centrum miasta Kairu, miasta zamożności i handlu, dla podróżujących kupców z całego świata. Khan el-Khalili dziś jest to labirynt wąskich uliczek i korytarzy, gdzie znajduje się wiele prac rzemieślników  złoto, srebro, mosiądz, skóra, wyroby ze szkła i kamieni. Są sklepy, które uczynią koszulę lub galabeya na poczekaniu, sklepy sprzedają perfumy i kadzidła i wiele, wiele kawiarni, gdzie można oglądać świat. Jeśli szukasz pamiątek znajdziesz dużo różnych, a  ostra konkurencja sprawia, że ​​warto ćwiczyć swoje umiejętności targowania. Khan el-Khalili uważa się za jeden z największych bazarów na świecie.
Khan el-Khalili znajduje się trochę na północ od Cytadeli i wydaje się być otwarty od rana aż do ostatni turysta pójdzie do domu spać. Niektóre sklepy mogą jednak być zamknięte w piątek lub niedzielę w celach religijnych.

Stary Kair
Kair jest dzisiaj nowoczesnym miastem z praktycznie niczym co by przypominało czasy starożytnych faraonów. Został założony w XX wieku na miejscu rzymskiego miasta twierdzy o nazwie Babylon ale reprezentuje różnorodne kultury i historie od tego czasu. Obszar znany jako "Stary Kair" jest stosunkowo niewielką częścią ogromnego miasta, jest to najstarsza część Kairu i ma kilka ciekawych kościołów i muzeów, a także szczątki Babilonu.

Add comment