Resorty w Egipcie

Co zobaczyć nad Morzem Czerwonym ?

 

Morze Czerwone znajduje się pomiędzy północno-wschodnim wybrzeżem Afryki a Półwyspem Arabskim. POmimo niektórych konfliktów między krajami, które otaczają Morze Czerwone jest ono niezwykle spokojne i przyciągające.

Mówiąc o Morzu Czerwonym w Egipcie mówimy dokładnie o dwóch miejscach Wschodnim wybrzeżu Afrykańskim oraz tzw. Egipt właściwy oraz o wschodnim wybrzeżu na Półwyspie Synaj. Pominęliśmy zachodnie wybrzeże Półwyspu Synaj, ponieważ nie jest ono aż tak atrakcyjne jak te wspomniane wyżej.

Osiem krajów otacza Morze Czerwone, jednak to Egipt jest tym krajem gdzie dzieje się najwięcej oraz są najpiękniejsze resorty i plaże.

Dla porównania Izrael posiada 6 mil plaż, Jordania ok. 30 mil jednakże Egipt posiada 900 mil wybrzeża z różnymi miastami, miasteczkami.

 

Gdzie powinieneś się wybrać nad Morzem Czerwonym ?

 

Wszystko zależy od tego gdzie odpoczywasz. Głównymi destynacjami naszym zdaniem będą: Hurghada, El Gouna, Somma Bay, Safaga, Quseer czy Mars Alam

 

Zacznijmy od ostatniego miejsca jakim jest Marsa Alam. Do tej miejscowości można dostać się samolotem, loty z Polski są organizowane przez biura podróży. Znajdziecie tutaj wiele dogodnych resortów, świetne jedzenie a przede wszystkim spokój.

Trochę na północ od Marsa Alam znajdziecie najnowsze i jedno z najbardziej atrakcyjny miejsc jakim jest Soma Bay. Pewnie kojarzycie hotele Sheraton czy WestIn lub Movenpick? To właśnie w Soma Bay znajdują się hotele z najwyższej półki. 

Jadąc dalej na północ od Soma Bay znajduje się jeden z największych kurortów zaraz po Sharm El Sheikh w Egipcie czyli - Hurghada. Miejscowość ta jest bardzo popularna wśród osób które lubią wygody i zorganizowane wakacje. Do Hurghady można dolecieć w zasadzie z każdego większego miasta w Europie, a całoroczna gwarancja dobrej pogody zachęca do podróży.

 

Hurghada jest zaledwie pięć godzin jazdy od Kairu i cztery godziny do Luksoru. Właściwie każdy może cieszyć się wakacjami w Hurghadzie a przy okazji zwiedzić w ciągu jednego dnia Karnak w Luksorze czy też wybrać się do Kairu aby zobaczyć piramidy. Drogi w Egipcie są całkowicie bezpieczne i strzeżone. 

Podzielę się teraz spostrzeżeniami odnośnie przepięknej El Gouna, 20 minut drogi od Hurghady znajduje się. W zasadzie w tej miejscowości znajdziemy wszystko to, co potrzebujemy. Podobnie jak w Soma Bay. Znajdziecie tam wspaniałe resorty zarówno europejskie jak i amerykańskie, puby, bary czy też dyskoteki. Nic tylko cieszyć się z pięknych plaż, rafy koralowej i gorącego afrykańskiego słońca.

 

W każdym z tych miejsc znajdziecie sporty wodne, quady, wyprawy łodzią. Morze Czerwone jest znane jako jeden z głównych ośrodków nurkowych tak nurkowanie głębinowe jest popularne i dostosowane do potrzeb turystów.

 

Przenieśmy się na chwilę na Półwysep Synaju.

Oczywiście największym i najbardziej popularnym jest Sharm El Sheikh, znajduje się na samym  końcu Półwyspu. Bez wątpienia jest to najbardziej rozwinięta część tegoż Półwyspu. Sharm słynie z wielu europejskich i amerykańskich resortów które najprawdopodobniej znacie, ale również z egipskich hoteli które niczym nie odbiegają od standardów tych wcześniejszych.

Co więcej w Sharm miłośnicy nurkowania znajdą zaawansowane centra nurkowe z bogatym wyposażeniem dla zaawansowanych nurków ale także dla tych co dopiero zaczynają swoja przygodę z podwodnym światem. Do Sharm El Sheikh dolecicie z każdego większego miasta w Europie a także z Azji czy Bliskiego Wschodu.

W zasadzie można dojechać do Sharm z Kairu, ale naprawdę nie chcesz marnować czasu na tak długą podróż.  Lepiej będzie wybrać się do Kairu samolotem, loty nie są drogie a zaoszczędzimy czas. 

Jest jeszcze jedno miejsce  - Taba, jest ono bardziej miejscem wypoczynkowym dla Egipcjan i Izraelczyków.  W zasadzie jest najtańszym miejscem wypoczynkowym na tym wybrzeżu.

Comments (2) -

  • Właśnie się tam wybieram za dwa tygodnie Laughing dzięki za wpis, dużo się dowiedziałem Smile
    • Bardzo sie ciesze ze informacja byla przydatna dla Pana , zawsze serdecznie zapraszamy na blogu

Add comment